Модернізована радіолокаційна система посадки РСП-10МА

Модернізована радіолокаційна система посадки РСП-10МА призначена для забезпечення польотів літаків і вертольотів в аеродромної зоні, отримання інформації про повітряні судна, їх виведення в зону посадки, безпосереднього управління і контролю заходом на посадку в простих і складних метеоумовах.

Станція прийнята на озброєння Збройних Сил України згідно з наказом №43 від 21.01.2011 р.

Склад

Модель:
РСП-10MA

РСП-10МА складається з оглядового радіолокатора, який об'єднує первинний і вторинний канали та посадкового радіолокатора (ПСРЛ).

Варiанти виконання:

 • 01.

  Спеціалізований напівпричеп №1, на якому встановлені антенно-фідерна система оглядового радіолокатора, апаратний контейнер з основною апаратурою РСП, автономні джерела електроживлення (дизель-електричні агрегати);

 • 02.

  Спеціалізований напівпричеп №2, на якому встановлено антенно-хвилеводний пристрій і прийомопередавач ПСРЛ.

Принципи функцiонування ПСРЛ

Основне призначення ПСРЛ полягає в радіолокаційному контролі за виконанням літаками предпосадкового маневрування і витримування заданої лінії по курсу і глісаді на посадковій прямій і радіолокаційному управлінні ними під час заходу на посадку. Посадковий локатор є 3-х координатною секторною РЛС, принцип випромінювання і прийому сигналів в якій аналогічний ПРЛ. Передавач ПСРЛ магнетронного типу випромінює короткий немодульований імпульс тривалістю 0,5 мкс.

У ПСРЛ одночасно проводиться сканування простору шляхом гойдання антен в двох площинах: в горизонтальній — антеною курсу і вертикальній — антеною глісади. У площині сканування кожна антена має вузьку діаграму спрямованості та широку в площині, що перпендикулярна сектору сканування.

На робочому місці ПСРЛ відображаються:

 • Статичні дані:
 • Масштабні мітки дальності для масштабів 20 і 40 км;
 • Масштабні мітки каналу курсу;
 • Масштабні мітки каналу глісади;
 • Задані лінії посадки, лінії рівного відхилення і розрахункової точки посадки за курсом і глісадою;
 • луна-сигнали (положення повітряних суден);
 • Відхилення від заданої лінії посадки;
 • Кутові положення антен курсу і глісади;
 • Елементи управління довертанням антенних систем;
 • Стан системи документування радіолокаційної інформації ПСРЛ.

Введення

 • Первинний і вторинний канали Первинний канал РСП-10МА працює в діапазоні L (ICAO), вторинний канал працює на стандартних частотах системи RBS (запит — 1030 МГц, відповідь — 1090 МГц), а також КПР (запит — 1030 МГц, відповідь — 740 МГц). Первинний і вторинний канали працюють на одну загальну антену. Вторинний канал підтримує режими RBS, КПР і Mk XA. Посадковий радіолокатор (ПСРЛ) включає канал курсу і канал глісади і працює в діапазоні X. В результаті модернізації поліпшуються характеристики виявлення, реалізується автоматичний супровід траєкторій руху повітряних об'єктів. Автоматизоване робоче місце забезпечує передачу даних, обмін радіолокаційної інформацією відбувається погодженими каналами обміну даних в узгодженому протоколі обміну.
 • Приймальне і передавальне обладнання У приймальному і передавальному обладнанні оглядового радіолокатора використовуються тільки твердотільні компоненти. Передавач побудований за модульним принципом і забезпечує «м'яку» відмову — вихід з ладу окремого модуля призводить лише до часткового зменшення потужності оглядового радіолокатора. У антенній системі оглядового радіолокатора встановлюється новий сучасний мотор-редуктор, керований за допомогою промислового перетворювача частоти.
 • Комплект РЛС У комплект РЛС входять робочі місця оператора оглядового радіолокатора (ПРЛ / ВРЛ) і оператора посадкового радіолокатора (ПСРЛ) із засобами відображення повітряної обстановки і пультами радіозв'язку. Вся повітряна обстановка автоматично документується з можливістю відтворення в пасивному та інтерактивному режимах.
 • Живлення РЛС Живлення радіолокаційної системи посадки РСП-10МА здійснюється від двох незалежних джерел живлення: від промислової трифазної мережі (380 В, 50 Гц) і від автономних дизель-електричних агрегатів. Загальна споживана потужність — не більше 15 кВт.
 • Захист РЛС В РСП-10МА реалізовано ефективний захист від несинхронних імпульсних, пасивних і активних шумових перешкод. Несинхронні імпульсні перешкоди різного виду придушуються повністю при цифровій обробці сигналу. Захист від активних шумових перешкод забезпечується розширенням динамічного діапазону системи обробки сигналів і можливістю електронної перебудови частоти. Візуальна оцінка завадової обстановки здійснюється за допомогою «шумової доріжки» на робочому місці оператора. Захист від пасивних завад забезпечується цифровою системою СРЦ і створенням адаптивної карти завад.
 • Конструкція РЛС Конструктивно система посадки змонтована на двох трейлерних шасі і може перевозитися автомобільним, водним або авіатранспортом.
 • Військово-Повітряні Сили України Модернізована радіолокаційна система посадки РСП-10МА прийнята на озброєння Збройних Сил України.

Рухомий радіовисотомір ПРВ-16травня призначений для вимірювання координат цілей (азимут, похила дальність, кут місця) за даними цілевказівок РЛС або КСА, з якими сполучається висотомір. Висотомір ПРВ-16МА сполучається з радіолокаційними станціями П-18МА, MARS-L, П-19МА і комплексами засобів автоматизації.

Lorem ipsum

Lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Labore eius!

Lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Labore eius!

Lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Labore eius!

Lorem ipsum

Lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Labore eius!

Lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Labore eius!

Lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Labore eius!

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Saepe eos aliquam sunt libero animi illo consequatur non perferendis voluptate at?

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Saepe eos aliquam sunt libero animi illo consequatur non perferendis voluptate at?

Фотогалерея

Подивитися Подивитися Подивитися Подивитися Подивитися Подивитися Подивитися

Якщо у Вас є питання, звертайтеся!

«Аеротехніка- МЛТ»

Науково-виробниче підприємство Аеротехніка було створено в 1991 році групою випускників одного з кращих в союзні часи ВНЗ - Київського Вищого Інженерного Радіотехнічного училища ППО. Розробки Аеротехнiка ґрунтуються на багаторічному досвіді роботи.

+38 044 591-15-75 marketing@aerotechnica.ua info@aerotechnica.ua
Україна, Київ, 03190,
вул. Я. Корчака, 12

Aerotechnica Ltd. Всі права захищені. 1991-2019